REFERENCIE / Recenzie
Vlády Tyger Martynek - Razor

Outdoor recenzia  ponožky SherpaX, model  RAZOR

 

Tieto ponožky som prvý raz zbadal na horskej chate pod Kľačianskou Magurou. Vravím si čo to je za projekt?. Trošku som si ich poobzeral a usúdil, že by stáli za test keď už sú v moje domácej oblasti vyvesené a nič o nich neviem.

Zloženie ponožiek a údaje od výrobcu

  • 30% bavlna
  • 15% viskóza
  • 42% polypropylén
  • 13% elastan

Krátkodobý trail test

Neexistuje lepší spôsob ako otestovať SherpaX ponožky, než samotnou outdoor aktivitou na ktorú ich chcete používať. Preto som sa rozhodol, že mojím testom budú dva nezávisle 50 km behy v oblasti Malá Fatra. Taktiež som sa podujal ísť na hrebeň v nich len poprechádzať v barefoot teniskách. Tento koncept som vytvoril, aby bolo možné mať bežecký výstup, “turistický” a to, že som sa v nich x krát prechádzal v meste asi nemusím komentovať.

Subjektívny pocit

Oba behy boli vo vysokých teplotách od 30- 38 stupňov. Myslel som si, že mi v nich bude už aj preto teplo, že sú čierne. Akonáhle som sa však rozbehol a trochu ich rozchodil, neregistroval som žiadne ponožky, prípadne teplotu v nich. Pri zbehoch my nepodšmykovali, obopínali chodidlo v celku fajn. Na to, že nie sú vyslovene bežecké, mali dobrú odozvu na moju záťaž.

Spevnenie, elasticita a vetranie

Predok a päta ponožky sú nie len farebne ale aj materiálovo odlíšene. Sú to nárazové zóny, takže im výrobca správne a zároveň už aj podľa trendu priradil hrubšiu tkaninu.

Nart ponožky je naopak z tenkej a elastickej tkaniny. Jeho stred má však hrubšiu tkaninu, zrejme kvôli priamemu kontaktu s teniskou.

Odvetrávanie je zabezpečené zrejme dobre, aj vďaka vrchnej tenkej vrstve. Zrejme hovorím, pretože oči v teniske som nemal :D…ale zároveň sa mi ani noha neparila. Druhým pádnym argumentom bolo na oboch behoch namočenie tenisiek s ponožkami v mláke s blatom. Ja viem bolo teplo, ale choďte sa pomotkať pred chatu pod Chlebom zo smeru Hromové v oblasti malej vodnej nádržky ;), rastú tam pekné lopúchy.

Výsledok testu

Po cca 120 nabehaných km som na ponožkách zbadal len uvoľnené vlákno v oblasti členkového sťahovania.

Pachovo mimo športu vydržali 4 dni nosenia, bez toho aby to obťažovalo. V teréne vydržali, dva tréningové dni po 4 hodiny bez nutnosti prania čo do pachu. Predsa tam len nie je toľko tej bavlny :). Druhá vec je, že mám asi aj zdravú stravu a nohy :)). Počas behov som mal často kamienok v teniske, čo som neriešil a napriek tomu to tie ponožky nepoškodilo. Nohy som mal dostatočne chránene zo spodku a to som behával veľa v barefoot teniskách, takže tlmenia tam navyše nebolo. Na letnú turistiku do 50 km sú určite fajn do poltopánok. Rovnako myslím, že aj pre začínajúcich bežcov to bude priajteľná investícia. Cenovo vychádzajú cca na 5 eur, čo je myslím allGood za také ponožky, potestujeme ich viac a budeme múdrejši.

Recenziu nájdete na www.tyger.sk

https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Ftyger.sk%2Foutdoor-recenzia-sherpa-x-ponozky-model-razor%2F&h=5AQFJOJWA

 

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.

Ján Matlák
MmUyO